Autostrzykawka made in Poland 

 MediSensonic S.A. z sukcesem sfinalizowało proces podpisania umowy na dofinansowanie projektu „Autostrzykawka”.

Pieniądze o wartości powyżej 10 mln zł zostały przyznane przez Agencję Badań Medycznych (ABM), jednostkę państwową. Celem jest opracowanie przełomowego urządzenia medycznego do automatycznego podawania leków domięśniowych.

Projekt „Autostrzykawka” przewiduje stworzenie zaawansowanej konstrukcji urządzenia oraz mechanizmu wyzwalającego pozwalającego na użycie przy wykorzystaniu tylko jednej ręki oraz wielorazowe wykorzystanie, co zaowocuje powstaniem produktu, a także technologii umożliwiającej jego seryjną produkcję. We współpracy z Wojskową Akademią Techniczną (WAT), MediSensonic S.A. planuje przeprowadzenie kompleksowych badań, aby wdrożyć urządzenie do masowej produkcji. 

Powstanie automatyczna strzykawka, pozwalająca na samodzielne podawanie leków domięśniowych, także przez odzież wierzchnią, w sytuacjach krytycznych, tj. przy zagrożeniu życia lub zdrowia. Szczególne znaczenie ma jej zastosowanie na współczesnym polu walki, zarówno w aplikacji leków przeciwbólowych, jak i substancji neutralizujących skutki działania bojowych środków trujących. 

Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic SA

Zastosowanie „Autostrzykawki” wykracza poza potrzeby wojska. Może służyć także w służbach ratunkowych, takich jak Straż Pożarna, GOPR czy Pogotowie Ratunkowe, jak również wśród osób narażonych na wstrząs anafilaktyczny. 

-Projekt znacząco przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa i zdrowia wielu osób. Współpraca z Agencją Badań Medycznych oraz Wojskową Akademią Techniczną daje solidne fundamenty do skutecznego wprowadzenia „Autostrzykawki” na rynek – mówi Zenon Szczepaniak, Szef działu R&D w MediSensonic SA. 

Polska spółka MedTech prowadzi intensywne przygotowania do szybkiego rozpoczęcia realizacji projektu i wprowadzenia produktu do seryjnej produkcji. MediSensonic S.A. dąży do tego, aby „Autostrzykawka” stała się kluczowym elementem wyposażenia każdego żołnierza, służb ratunkowych, oraz osób zmagających się z zagrożeniami zdrowotnymi w codziennym życiu.

Taki kierunek rozwoju projektu zwiększy skalę grupy użytkowników – podsumowuje Robert Gromada, prezes zarządu MediSensonic SA. 

Źródło: materiały MediSensonic SA, zdjęcie zajawka: Freepik, zdjęcie w tekście: materiały MediSensonic SA

Udostępnij:

Powiązane posty

Zostaw komentarz